Certifikáty od Google

Google nabízí v rámci profesního rozvoje různé certifikáty, které stvrzují, že jejich držitel dosáhl určitých znalostí a dovedností v rámci obsahu daného certifikátu. Populární jsou jak business certifikáty jako např.Google Adwords Certified Individual nebo Google Analytics Certified Partner, které zaručují, že jejich držitel dokáže vhodně zpracovat a optimalizovat reklamu pro webové stránky nebo analyzovat návštěvnost webu a vhodně implementovat získané informace, tak certifikáty pro učitele a „edukátory“ obecně. Některá osvědčení jsou zaměřená pro jednotlivce, jiná pro celé firmy.

Mezi google certifikáty pro učitele patří: o Google certified educator lvl 1 a Google Certified Educator lvl. 2, Google Inovator a Google Trainer.

Certifikát Google educator lvl. 1 jsem nedávno absolvoval a rozhodně bych ho doporučil všem, kdo mají zájem se dále vzdělávat v oblasti využití Google aplikací ve vzdělávání a používání cloudových technologií obecně. Ke každému certifikátu Google nabízí zdarma systém vlastního školení, kterým můžete před zkouškou projít. Test i tréning jsou zaměřené opravdu praktickým způsobem, z metodologického hlediska to byl jeden z nejlépe sestavených testů, jaký jsem kdy skládal.

Vzhledem k tomu, že za certifikáty se většinou platí (ceny jsou různé G. Educator lvl 1 stojí 10$, level 2 už 2O$) nutí Vás to se na zkoušku pečlivě připravit. Jsou to však dobře investované peníze do nově nabitých dovedností.

Certifikáty a celý trénink i samotná zkouška jsou dostupné v několika světových jazycích, čeština však mezi ně bohužel zatím nepatří. Nicméně pokud byste měli o certifikát zájem a potřebovali s něčím poradit, neváhejte mě kontaktovat.

GCE_Badges_01 (1)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.