Tipy a triky pro Quizizz

Tipy a triky pro Quizizz

Jedna z mých nejoblíbenějších digitálních aktivit se momentálně stala platforma pro snadnou tvorbu kvízů QUIZIZZ.

Velmi krátké ilustrační video (1:29) o tom, jak Quizizz fungují:

V článku bych chtěl sdílet několik tipů, jak quizizz efektivně využít.

  • V Quizizz má každý student svoje vlastní tempo, v nastavení před spuštěním kvízu můžete vypnout nebo zapnout časový limit na otázku. Je dobré střídat obě možnosti, moji studenti jsou radši, když mají na otázku neomezeně času a mohou si ji lépe promyslet.

timer

  • Stejně jako čas, mohou studenti vidět i žebříček = jak jsou na tom v porovnání se svými spolužáky. I tato možnost se dá vypnout a opět to snižuje tlak na žáky.

zebricek

  • Doporučuji napsat číslo kvízu na tabuli, pokud někdo dokončí dříve, může si samostatně projít správné odpovědi na konci testu a začít druhé kolo. (není nutné spouštět novou hru, žáci zadají svoje jméno a přidají číslici 2 a zapojí se do probíhající hry, mohou tak navíc zkusit zlepšit svůj předchozí výsledek)

review

  • Všechny zmíněné možnosti se dají nakombinovat do hry– Studentům nejdřív dáte kolo nanečisto, kde vypnete pořadí a časový limit, a necháte je si kvíz procvičit a natrénovat. Následně pustíte novou hru, která už bude spojená s pořadím žáků a případnou odměnou.

 

  • Během toho, co studenti hrají, by učitel měl chodit po třídě a pomáhat žákům s řešením. Učitel má příležitost individuálně vysvětlit, jaká je za otázkami schovaná logika a ukázat rozhodovací (metakognitivní) strategie. Toto je velmi důležitý bod, přišel jsem na to až poté, co se z učebny ztratil ovladač na tabuli a já jsem tak nemohl „zamrznout“ tabuli a zapisovat do třídnice, ale vyrazil jsem žákům na pomoc. To se ukázalo jako velmi přínosné.

 

  • A nakonec, nechte studenty udělat vlastní kvízy! Studenti se rádi do této aktivity zapojí, trvalo mi pouze jednu vyučovací hodinu, než jsem naučil třídu zacházet s uživatelským rozhraním. Teď zadávám kvízy na konkrétní látku dopředu. Studenti si jednak vše procvičí hravým způsobem a vám to ulehčí přípravu!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.